Łańcuchy śniegowe Thule do samochodów osobowych, suv, mpv i terenowych

Skrócenie czasu, ułatwienie podróży - jedziemy pewnie i bezpiecznie po białych drogach.
Zima to czas wypraw świątecznych, niezapomnianych chwil spędzonych na feriach czy podróży do niezwykłych miejsc, w których białe przestrzenie pozwalają się w pełni zrelaksować. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samodzielnie czy ze znajomymi, służbowo a może dla przyjemności, nizinnymi drogami czy w najtrudniejszych górskich warunkach, samochodem osobowym czy typu suv lub mpv możesz być pewien, że w ofercie znajdziesz odpowiedni produkt. Najłatwiejsze, intuicyjne w obsłudze Easy-Fit, najbardziej inteligentne K-Summit pasujące do wszystkich aut niezależnie od prześwitu między kołem a zawieszeniem, automatyczne napinające się, wyposażone w komfortowe systemy zewnętrznego demontażu czy ekonomiczne, klasyczne konstrukcje łańcuchów przeciwśniegowych noszących logo Thule zawsze podporządkowane są gwarancji całkowitego bezpieczeństwa na trasie i niezawodności w każdej sytuacji.
EasyFit CU-9
EasyFit CU-9
K-Summit
K-Summit
CS-10
CS-10
CL-10
CL-10
CG-9
CG-9
CB-12
CB-12
EasyFit XL
EasyFit XL
K-Summit XL / XXL
K-Summit XL / XXL
XS-16
XS-16
XG-12
XG-12
XB-16
XB-16
Niezależnie od marki i modelu, rodzaju (osobowy, suv, van, mpv, crossover czy terenowy), rozmiaru opon znajdziesz w naszej ofercie bezpieczne (potwierdzone homologacjami i certyfikatami), łatwe w obsłudze i niezawodne łańcuchy śniegowe, z którymi sprawnie dotrzesz do celu. Bezpośrednia, codzienna współpraca konstruktorów Thule z wymagającymi producentami pojazdów nieustannie udoskonalających swoje koncepty pozwala na natychmiastowe opracowywanie nowych rozwiązań potrafiących sprostać aktualnym wyzwaniom. Wprowadzając kolejne innowacyjne produkty, nieustannie je testując w najtrudniejszych, ekstremalnych wręcz warunkach inżynierowie światowego lidera rozwiązań transportowych dostarczają rozwiązania na koła począwszy od auta osobowego, minivana, terenowego aż do ciężkiego, użytkowego, z których pomocą możecie czuć się bezpiecznie i pewnie podczas pokonywania dróg zimą.
Aby docierać do celu na czas zimą - wystarczy tylko wybrać właściwe rozwiązanie i ... w drogę.
Jeśli z utęsknieniem czekasz na kolejną przygodę szusowania w białym puchu po zboczach gór, planujesz wyprawę, której trasa przebiega drogami o stromych zjazdach czy podjazdach, podróżujesz służbowo w okresie zimowym sięgnij po odpowiedni dla siebie model aby bezpiecznie i pewnie czuć się w każdych, nawet tych najtrudniejszych spowodowanych oblodzeniem warunkach. Szeroka gama zestawów Easy-Fit, K-Summit, CS-10, CL-10, CG-9 czy CB-12 - od ekskluzywnych, inteligentnych po tradycyjne - wyposażonych w systemy automatycznego napinania, szybkiego demontażu czy wzmocnienia ułatwiające kruszenie lodu, odbojniki chroniące felgi aluminiowe pozwala każdemu kierowcy wybrać wariant odpowiedni do sposobu w jaki lubi podróżować.
Bardzo stromy zjazd lub podjazd? Zatrzymaj się, załóż łańcuch i ... w drogę.
Pokonując zimową porą, kilometr za kilometrem zabłoconych a często nawet oblodzonych tras, pokrytych białym puchem bezdroży swoim suv-em, crossoverem czy terenówką warto mieć zawsze pod ręką sprawdzone rozwiązanie, z którym pokonasz nawet najbardziej niedostępną drogę. Bez względu na to, czy korzystasz z zewnętrznego, inteligentnego kompletu K-Summit XL/XXL, samonapinającego i szybko zdejmowanego XS-16, wzmocnionego specjalnymi płytkami XG-12 Pro czy klasycznego XB-12 bez problemu pokonasz każdą napotkaną drogę i dotrzesz tam, gdzie zaplanowałeś.

Bez względu na to czy wybierzesz ekskluzywny, topowy model, stylowy, komfortowy w obsłudze, pełen innowacyjnych funkcji ułatwiających eksploatację czy klasyczny, z dwuetapowym zespołem ręcznego napinania możesz być pewien, że wszystkie konstrukcje podporządkowane są bezpieczeństwu na drodze i gwarantują niezawodność w każdej sytuacji.

Cechy wspólne dla wszystkich wyrobów:
- najwyższa jakość ogniw wykonanych ze specjalnie utwardzonego stopu stali manganowo-niklowej (MnNi) o doskonałej trwałości i niezawodności;
- dwustronne ukształtowanie ogniw zapewniających bardzo dobre własności trakcyjne (przyczepność na śniegu i lodzie) oraz wysoką trwałość;
- wytrzymała, wewnętrzna stalowa linka w osłonie z tworzywa umożliwiająca instalację bez najeżdżania czy unoszenia koła;
- dobrze widoczne oznaczenia kolorystyczne usprawniające czynności montażowe;
- homologacje i certyfikaty potwierdzające spełnianie standardów bezpieczeństwa (europejskich i amerykańskich norm);
Dobór odpowiedniego wariantu:
- odczytaj rozmiar opon: szerokość / profil / średnica (informacje znajdują się na jej boku);
- sprawdź zalecenia znajdujące się w instrukcji obsługi Twojego pojazdu dotyczące jego eksploatacji z łańcuchami, a w szczególności czy nie zawiera ograniczeń lub wręcz nie zakazuje ich użycia;
- dobierz odpowiedni rozmiar oraz wersję na podstawie katalogu.

Oznaczenie zestawu:
- na opakowaniu znajduje się etykieta z informacją o jego rozmiarze oraz o rozmiarach opon, na których może być on zamontowany;
- dodatkowo, na wypadek zgubienia etykiety rozmiar jest wytłoczony na czerwonym haku.
Stylowe, wytrzymałe opakowanie. W komplecie rękawiczki ochronne, mata pod kolana, instrukcja montażu i części zapasowe.
klasyczny łańcuch śniegowy
klasyczny łańcuch śniegowy
mechanizm samonapinający
mechanizm samonapinający
mechanizm demontażu
mechanizm demontażu
system mikroregulacji
system mikroregulacji
asymetryczny rombowy wzór
asymetryczny rombowy wzór
podwójne płytki
podwójne płytki
Klasyczne łańcuchy przeciwśnieżne
Gdy nadejdzie wreszcie ten długo oczekiwany dzień wyjazdu na zasłużony, rodzinny urlop narciarski w katalogu szwedzkiej marki z Hillerstorp znajdziesz pełną gamę produktów na koła samochodów osobowych, suv-ów, użytkowych i terenowych spośród których wybierzesz ten jeden, najlepiej odpowiadający Twoim oczekiwaniom a zarazem sprawną ekspedycję.
Dopuszczalna prędkość jazdy bez względu na ich rodzaj czy producenta wynosi 50 km/h.

Mechanizm szybkiego demontażu
Opatentowany, bardzo łatwy w obsłudze zewnętrzny układ szybkiego zdejmowania wymagający jedynie energicznego pociągnięcia za specjalny oznaczony na czerwony uchwyt, powoduje błyskawiczne zsunięcie go z koła.
- CS - 10 / XS - 16

Mechanizm samonapinający
Opatentowany, niezwykle praktyczny a zarazem łatwy w obsłudze zespół samoistnego napinania ze zintegrowaną mikro regulacją z jednoczesnym centrowaniem położenia łańcucha ograniczający dynamiczne unoszenie oraz korygujący jego rozłożenie na kole podczas jazdy. Umożliwia samoczynne dopasowanie do wielu rozmiarów ogumienia.
- CS - 10 / CL - 10 / CG - 9 / XS - 16 / XG - 12

System mikro regulacji
Stanowi integralną część mechanizmu samonapinającego zapewniając nieustanną kontrolę i bardzo precyzyjne utrzymanie stałego napięcia na oponie podczas jazdy. Także w przypadku jej uszkodzenia, "spadku ciśnienia powietrza" gwarantuje perfekcyjne wykonywanie powierzonego mu zadania.
- CS - 10 / CL - 10 / CG - 9 / XS - 16 / XG - 12

Asymetryczny, rombowy wzór z dodatkowymi ogniwami
Profesjonalnie dobrane podczas licznych testów, badań optymalne rozmieszczenie siatki ogniw na obwodzie koła oraz wpięcie dodatkowych, poprzecznych ogniw kruszących lód gwarantują najwyższą przyczepność w najtrudniejszych warunkach, nawet na lodzie. Każda podróż odbywa się z pełną kontrolą trakcji - w komfortowych warunkach.
- CS - 10 / CL - 10

Rombowy wzór
Sprawdzone podczas licznych testów rozmieszczenie ogniw na obwodzie opony gwarantujące bardzo dobrą przyczepność zarówno na śniegu i lodzie, płynne przekazywanie siły napędowej i hamowania na podłoże.
- CG - 9 / CB - 12 / XS - 16 / XG - 12 / XB - 16

Podwójne płytki
Specjalnie zaprojektowane sekcje poprzecznych płytek wspawanych w strukturę łańcuchów dedykowanych dla pojazdów suv i crossover zapewniające niezwykle wysoką skuteczność w przekazywaniu sił napędu i hamowania z koła na drogę. Perfekcyjna kontrola trakcji gwarantująca komfort podróżowania w każdych warunkach.
- XG - 12 Pro
komfortowy K-Summit
komfortowy K-Summit
mechanizm mocujący
mechanizm mocujący
panele jezdne
panele jezdne
sprężyny napinające
sprężyny napinające
zestaw adapterów śrub
zestaw adapterów śrub
torba
torba
Komfortowy, zewnętrzny K-Summit Family
to seria wyjątkowo łatwo instalowanych, zewnętrznych nakładek śniegowych na koła samochodów osobowych, suv, van czy terenowych, które pozwolą Ci dotrzeć w trudno dostępne, górskie rejony czy pokonać ośnieżoną, oblodzoną drogę w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Profesjonalna analiza układów napędowych, osadzenia kół w nadkolach oraz sugestie użytkowników doprowadziły do opracowania przez projektantów Thule rozwiązania K-Summit pasującego do wszystkich aut, także tych o ograniczonym prześwicie między kołem a elementami zawieszenia, łatwych czynnościach montażowych wykonywanych wyłącznie po zewnętrznej, dobrze widocznej stronie opony, o doskonałych parametrach trakcyjnych a zarazem estetycznego. Można rzec, że rodzina K-Summit to najinteligentniejsze, najbardziej uniwersalne i stylowe rozwiązanie zapewniające bezproblemowe pokonywanie trudno przejezdnych zimą tras czy bezdroży.

K-Summit to rodzina innowacyjnych wyrobów, w których przekazywanie sił z opony na jednię odbywa się za pośrednictwem specjalnie ukształtowanych, paneli (z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego wewnętrznymi stalowymi płytami z wystającymi na zewnątrz twardymi ćwiekami) połączonych ogniwami z wysokiej jakości stali stopowej ulepszonej w procesie obróbki cieplnej. Elastyczne, bardzo sprężyste ramiona ustalające położenie na kole oraz liczne zespoły sprężyn napinających wbudowane w konstrukcję splotu ogniw gwarantują doskonałe jego dociągnięcie do bieżnika a także bardzo szeroką uniwersalność - możliwość stosowania do bardzo wielu, różnych rozmiarów ogumienia.

System zapadkowy - centralny mechanizm mocujący
Innowacyjny zapadkowy mechanizm napinający, działający jak dźwignia zwiększająca siłę pozwala na montaż bez wysiłku. Przy użyciu mechanizmu zapadkowego dociągniesz go w kierunku felgi jedną ręką, a łańcuch automatycznie wsunie się i ułoży na oponie samoczynnie przy jej obrocie podczas jazdy.

Plastikowe panele jezdne ze stalowymi ćwiekami
Specjalnie ukształtowane panele jezdne o zwiększonej powierzchni i dużej wytrzymałości, wzmocnione kółkami wolframowymi i stalowymi ćwiekami.

Sprężyny napinające
Rozmieszczone obwodowo wzdłuż powierzchni bieżnika, stalowe sprężyny napinające zmniejszają dynamiczny kąt wzniesienia i umożliwiają idealne dopasowanie do wielu typów ogumienia. Spawane pręty i poprzeczne płytki stalowe gwarantują lepszą przyczepność i działanie na śniegu i lodzie.

Zestawy adapterów do śrub / nakrętek mocujących koła
- 17 mm i 19 mm w komplecie (21 mm i 22 mm dostępny oddzielnie) K-Summit;
- 19 mm i 21 mm w komplecie (17 mm i 22 mm dostępny oddzielnie) K-Summit XL;
- 19 mm, 21 mm i 22 mm w komplecie (17 mm dostępny oddzielnie) K-Summit XXL.

Opakowanie
Komfortowa, stylowa i wytrzymała torba. Robimy wszystko, aby zaproponować Ci inteligentne, stylowe i bezpieczne rozwiązania, dzięki którym zrobisz wszystko, to co chcesz - zawodowo i prywatnie. Na drogach zimą wybierz więc bezpieczeństwo i styl.

Cenisz łatwość obsługi, komfort i czas - sięgnij po wyjątkowy K-Summit.
Prowadzone nieustannie prace badawcze, sięganie po nowoczesne rozwiązania technologiczne i materiały pozwoliło na stworzenie rewolucyjnych, zewnętrznych nakładek śniegowych K-Summit pasujących do wszystkich typów samochodów niezależnie od prześwitu między oponą a elementami zawieszenia, cechujących się również prostotą montażu.
Ponadto unikalna, odmienna od klasycznych łańcuchów konstrukcja K-Summit czyni powyższe rozwiązanie najbardziej uniwersalnym, gdyż kilka grup rozmiarowych obsługuje przeszło 450 rozmiarów ogumienia, wersji osobowych, crossover i terenowych a zamontowanie wymaga wykonania jedynie trzech, bardzo prostych czynności.

Prezentowana seria to najbardziej eleganckie, niezawodne i przyjazne użytkownikom zestawy do zamontowania których wystarczy wykonać tylko trzy proste czynności po zewnętrznej stronie felgi by pojechać dalej, tam dokąd tylko chcesz. Rozpoczęcie jazdy spowoduje samoczynne wsunięcie się łańcucha na oponę i automatyczne ustalenie właściwego położenia.

Czynność 1
- nałóż dwa plastikowe panele na oponę i ułóż siatkę ogniw leżących między nimi na górnym bieżniku;

Czynność 2
- wsuń adapter na jedną z nakrętek lub śrub koła i zaciśnij za pomocą klucza znajdującego się w komplecie;

Czynność 3
- przy użyciu mechanizmu zapadkowego dociągnij centralny panel w kierunku obręczy;
Po ruszeniu pozostające obok opony ogniwa samoistnie wsuną się na nią i zajmą właściwe położenie w wyniku obracania się koła podczas jazdy.
Najszybszy w montażu Easy-Fit CU-9
Inżynierowie działów badawczo-rozwojowych poszukujący nieustannie nowych, coraz doskonalszych rozwiązań ułatwiających poruszanie się zimą po ośnieżonych czy oblodzonych drogach stworzyli rewolucyjny, niezwykle łatwy w obsłudze Thule Easy-Fit. Poznanie oczekiwań klientów związanych z eksploatacją łańcuchów, uwag dotyczących usprawnienia ich montażu i demontażu, wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych oraz najwyższej jakości materiałów doprowadziło do powstania unikalnego na rynku światowym, intuicyjnego w obsłudze, wyjątkowo przyjaznego użytkownikom rozwiązania umożliwiającego komfortowe i bezpiecznie pokonywanie trudnych odcinków tras zimą. Niezależnie od zmieniających się często zimą warunków drogowych wymagających założenia antypoślizgowych nakładek na przebycie krótkiego odcinka, pokonanie stromego, oblodzonego podjazdu czy chociażby wyjechania ze śnieżnej pułapki lub długiej trasy bardzo proste w obsłudze, błyskawiczne w zakładaniu i zdejmowaniu Easy-Fit pozwolą Ci sprawnie dotrzeć do zaplanowanego celu. Wystarczy wówczas tylko zatrzymać auto, założyć łańcuch i wyruszyć w dalszą drogę. Podróżując często zimą, wyruszając na ferie czy wyprawę w górskie rejony sięgnij po ten wyjątkowy model a bezpiecznie i z klasą dotrzesz dokąd tylko zechcesz.

Podstawowe dane konstrukcyjne i eksploatacyjne:
- możliwość stosowania już od 9 mm prześwitu między oponą a elementami zawieszenia;
- wyjątkowa intuicyjność (łatwość) zakładania "góra-dół" dzięki opatentowanemu układowi wewnętrznych, sztywnych łuków;
- bardzo łatwo dostępny, perfekcyjnie działający zespół samonapinający oraz błyskawicznego demontażu zawarty w centralnej, aluminiowej belce;
- komfortowe uruchomienie systemu automatycznego napinania sterowane odchylanym pedałem obsługiwanym stopą (samoczynne napięcie nastąpi po ruszeniu);
- jednoczesne naciśnięcie dwóch czerwonych przycisków na belce centralnej i zwolnienie zatrzasku bezpieczeństwa rozpina całą konstrukcję i umożliwia jego zdjęcie;
- wyraźnie widoczne oznaczenia kolorystyczne usprawniające czynności obsługowe;
- praktyczna, elegancka torba do ich przenoszenia i przechowywania, która po otwarciu stanowi praktyczną matę ochronną pod kolana a wyraźnie nadrukowana (po wewnętrznej stronie), widoczna instrukcja znakomicie ułatwia ich zakładanie czy późniejsze zdejmowanie.

Easy-Fit CU-9
- najnowocześniejsze, wykorzystujące szereg opatentowanych rozwiązań, oparte na innowacyjnych osiągnięciach technologicznych i uhonorowane licznymi nagrodami;
- elegancki, stylowy design;
- doskonałe wyjście na przeciw oczekiwaniom klientów i dostarczenie produktu przyjaznego użytkownikom;
- Cat Awards Technical Safety International of The Year 2012;
- Gold Trophy International Grands Prix for Automotiv Innovation.
Easy-Fit CU-9
Easy-Fit CU-9
centralna belka
centralna belka
system sztywnych łuków
system sztywnych łuków
montaż - etap 1
montaż - etap 1
montaż - etap 2
montaż - etap 2
montaż - etap 3
montaż - etap 3
Centralna belka aluminiowa
Opatentowany, zintegrowany moduł samoistnego napinania i szybkiego demontażu:
- naciśnięcie stopą na pedał uruchamia układ samoczynnego napinania;
- przyciśnięcie dwóch czerwonych przycisków i zatrzasku bezpieczeństwa na belce rozpina go.

System wewnętrznych, sztywnych łuków
Opatentowany, wewnętrzny zespół sztywnych łuków sprawia, że instalacja łańcucha śniegowego jest niezwykle łatwa i odbywa się intuicyjnie z góry na dół.

Poznaj najnowszy produkt Thule i przekonaj się jak proste, intuicyjne i szybkie może być jego zakładanie. Zatrzymaj się, załóż go w kilka sekund i w drogę!

Montaż:
- etap 1 - chwyć dwa końce sztywnego łuku i rozchyl je;
- etap 2 - ułóż metalową siatkę ogniw na oponie zaczynając od góry i upewnij się, że łuk jest w całości za kołem;
- etap 3 - otwórz pedał i naciśnij w dół stopą, aż usłyszysz kliknięcie. Cały moduł zostanie w sposób zmechanizowany napięty gdy samochód ruszy.

Życzymy przyjemnych podróży.