Uchwyty Thule do nart i snowboardu na samochód

Kilka sugestii dla miłośników zimowego szaleństwa na śnieżnym puchu.
Jeśli szukasz emocji w urzekającym pięknie ośnieżonych szczytów, szusowaniu po doskonale przygotowanym stoku czy przypływu adrenaliny, gdy suniesz w dół w pióropuszu śniegu za Tobą po nieskazitelnym puchu znajdziesz w naszej ofercie równie wyjątkowe, wyróżniające się zestawy na narty lub snowboard. Niezawodne nawet na trzaskającym mrozie, łatwe w instalacji na bagażniku samochodowym i załadunku, podwyższane, chroniące dach auta przed uszkodzeniem wysokimi wiązaniami czy wysuwane, ułatwiające dołożenie kolejnej pary desek uchwyty narciarskie Extender, SnowPack i SkiClick z logo Thule, które bez kłopotów dowiozą Twój sprzęt na miejsce relaksu. Sięgnij również znajdujące się w naszym asortymencie łańcuchy śniegowe, dzięki którym bez problemu pokonasz każdą, ośnieżoną drogę, nawet gdy bardzo stromo zjeżdża w dół.
SnowPack Extender 7325
SnowPack Extender 7325
SnowPack 7322/7324/7326
SnowPack 7322/7324/7326
SkiClick 7291
SkiClick 7291
Xtender 739
Xtender 739
Wypad na narty, ferie zimowe, rodzinna przygoda ze śnieżnym puchem to wyjazdy wymagające znacznie większej przestrzeni bagażowej.
Poszukując miejsca na deski, kijki, buty, ubrania, kaski ochronne, ekwipunek związany ze sportem zimowym bagażnik z odpowiednimi zapięciami lub boxem okazuje się idealnym rozwiązaniem. W asortymencie posiadamy zarówno klasyczne, sprawdzone przez licznych miłośników zimowej rekreacji prostsze uchwyty, jak i wyrafinowane, niezwykle wygodne konstrukcje z wieloma udogodnieniami, po eleganckie, gwarantujące wszystkim uczestnikom komfortową podróż boxy dachowe mieszczące niemalże wszystko.
Niezależnie od ilości zabieranych par, snowboardów, długości pokonywanej trasy znajdziesz wśród prezentowanych produktów odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Bez względu na Twoje upodobania dotyczące narciarstwa czy lubisz doskonale przygotowane stoki, czy szukasz adrenaliny poza nimi w głębokim, świeżym puchu w akcesoriach cieszącej się uznaniem na całym świecie marki Thule dowieziesz swój sprzęt na miejsce komfortowo, bezpiecznie i z klasą a przygody zaczną się dopiero na stoku. Sprawdzone w temperaturach odpowiadających mroźnej północy, wystawione na długotrwałe działanie kąpieli solnej pod kątem odporności na proces korozji i liczne godziny prób wstrząsowych nasze zapięcia narciarskie gwarantują łatwą instalację, wygodę podczas załadunku i wyładunku a także wieloletnią niezawodność.
Wybierając uchwyty ważna jest nie tylko miejsce na określoną ilość par nart, ale także zapewnienie odpowiedniego odstępu nad karoserią ściśle uzależnionego od wysokości wiązań oraz posiadanego bagażnika bazowego. W zależności od rodzaju nadwozia i jego wyposażenia (w relingi klasyczne, zintegrowane, fabryczne punkty montażowe, rynienki lub inne rozwiązania) narzucającego określony przez producenta sposób instalacji, typu stóp i przekroju poprzecznego belek położenie osprzętu nad dachem ulega znacznym zmianom. Przy obecnym zróżnicowaniu nart zapięcia do przewozu sprzętu do sportu zimowego powinny charakteryzować się elastycznością i możliwością utrzymania wszelkiego rodzaju desek, także tych szerokich i tych z wysokimi wiązaniami. Pełne udogodnień i przyjaznych użytkownikom funkcji produkty Thule uwzględniają powyższe aspekty.
Seria SnowPack, jednego z najcieńszych na świecie uchwytów, to trzy produkty o różnej pojemności jeżeli chodzi o ilość przewożonego sprzętu z możliwością podwyższenia podstawy o 25 mm oraz ze zintegrowanym pionowym systemem sprężynowym umożliwiającym bezpieczne przewożenie grubszych modeli nart.
Jeśli zaś Twój samochód jest nieco wyższy, cenisz komfort i wygodę a także chcesz uniknąć pobrudzenia się jak również porysowania nadwozia przy ładowaniu bądź zdejmowaniu ekwipunku skorzystaj z unikalnego rozwiązania jakie kryje w sobie model Extender 7325.
Zmyślna, dzielona podstawa uchwytu nie tylko zapewnia podwyższoną pozycję sprzętu nad dachem, ale co niezwykle istotne umożliwia wysunięcie górnej jego części na zewnątrz auta znakomicie usprawniając obsługę:
- wystarczy otworzyć zamek zabezpieczający, otworzyć i zwolnić blokadę a następnie płynnie wysunąć:
- umieścić kolejne pary nart (max do sześciu par lub czterech snowboardów) w wygodnej pozycji, bez konieczności kładzenia się na karoserii;
- wsunąć nad dach, zabezpieczyć i zamknąć kluczem.
Ponadto ergonomiczne, wygodne i duże przyciski umożliwiają łatwe otwieranie na mrozie bez konieczności zdejmowania grubych, zimowych rękawic.
Praktyczne wskazówki dotyczące przewożenia zimowego sprzętu sportowego:
- przewożone "deski" należy umieszczać tak, aby umożliwiały otwieranie tylnej klapy pojazdu (szczególnie istotne w przypadku nadwozi hatchback i kombi);
- "czuby" powinny być skierowane do tyłu;
- zaleca się umieszczanie ekwipunku w pokrowcach zabezpieczających go przed zanieczyszczeniami drogowymi, solą, błotem itp. czynnikami;
- bagażnik dachowy oraz uchwyty wyposażone w zamki powinny być bezwzględnie zamknięte w czasie jazdy.

A może kufer dachowy?
Imponująca przestrzeń. Dach samochodu z zainstalowanym boxem to doskonale zorganizowana, aerodynamiczna i nieprawdopodobnie pojemna przestrzeń w której zmieścisz odzież, narciarski sprzęt sportowy i mnóstwo innych niezbędnych rzeczy podczas wyjazdu. Oprócz doskonale znanych, niemalże charakterystycznych dla boxów Thule cech takich, jak możliwość dwustronnego otwierania, łatwość instalacji za pomocą opatentowanych systemów mocujących, doskonałych parametrów aerodynamicznych, niezawodności czy zagwarantowania najwyższych standardów bezpieczeństwa znajdziesz liczne innowacyjne rozwiązania kapitalnie ułatwiające eksploatację jak na przykład antypoślizgową matę podłogową, wewnętrzne oświetlenie, elastyczną siatkę automatycznie mocującą ekwipunek podczas zamykania wieka czy wsporniki pod narty. Sprawdzone w bezlitosnych testach laboratoryjnych, próbach drogowych i na bezdrożach kufry połkną bez najmniejszych trudności Twój bagaż a raz umocowane na bagażniku pozostaną na miejscu niezależnie od trudów wyprawy i okoliczności. W naszej bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
Planując rodzinną wyprawę zimową, wypad z przyjaciółmi na narty wymagający zabrania znacznej ilości par, snowboardów, kasków, ciuchów, toreb z akcesoriami wykorzystaj odpowiadający Twoim wymaganiom box w którym miejsca wystarczy na wszystko a podróżnym zagwarantujesz komfortowe warunki jazdy. Pakuj więc do auta przyjaciół i pędź tam, gdzie czekają doskonale przygotowane stoki jak również dziewicze, nieprzetarte szlaki świeżego puchu.

Ośnieżone strome bezdroża czekają na podboje, do których niezbędna jest znaczna ilość sprzętu i ekwipunku, z którego przetransportowaniem box dachowy poradzi sobie najlepiej. Doskonałe parametry aerodynamiczne minimalizujące opory powietrza i hałasu, eleganckie wzornictwo, wygodna i łatwa obsługa, bardzo szerokie zróżnicowanie pod względem wymiarów i pojemności tak, aby doskonale pasowały do Twojego pojazdu i potrzeb. Kufer to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie transportowe gwarantujące całkowitą ochronę przewożonego bagażu przed czynnikami zewnętrznymi (solą drogową, śniegiem, deszczem, słońcem, kurzem) zimą i latem, rok po roku zachowujące pełną gotowość i długoletnią niezawodność. Podróż z nimi sprawi Tobie przyjemność i zapewni komfort jak nigdy dotąd. Planując zimową ekspedycję sięgnij także po łańcuchy śniegowe na koła, które podczas zimowych wyjazdów są niezwykle cennym wyposażeniem dodatkowym samochodu pozwalającym niejednokrotnie pokonać ośnieżone czy pokryte lodem trudne odcinki trasy przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa i komfortu wszystkim podróżnym. Bardzo szeroka oferta łańcuchów od modeli bardzo łatwych w montażu (instalacja w ciągu kilkunastu sekund) po wersje klasyczne, tradycyjne pozwoli Ci wybrać rozwiązanie, jakiego potrzebujesz.

Życzymy miłego szusowania.
Archiwum - produkty wycofane z produkcji: