sklep producenta

Jaki wybrać, czyli wszystko o bezpieczeństwie zimą

linia czarna pozioma
Gdy nadejdzie wreszcie ten długo oczekiwany dzień wyjazdu na zasłużony, rodzinny urlop narciarski w katalogu szwedzkiej marki z Hillerstorp znajdziesz pełną gamę łańcuchów przeciwśnieżnych na koła samochodów osobowych, suv-ów, użytkowych i terenowych spośród których wybierzesz ten jeden, najlepiej odpowiadający Twoim oczekiwaniom a zarazem sprawną ekspedycję.
Dopuszczalna prędkość jazdy bez względu na ich rodzaj czy producenta wynosi 50 km/h.

Klasyczne, niezawodne, maksymalnie funkcjonalne rozwiązania
Mechanizm szybkiego demontażu
Opatentowany, bardzo łatwy w obsłudze zewnętrzny układ szybkiego zdejmowania wymagający jedynie energicznego pociągnięcia za specjalny oznaczony na czerwony uchwyt, powoduje błyskawiczne zsunięcie go z koła.
- CS - 10 / XS - 16

Mechanizm samonapinający
Opatentowany, niezwykle praktyczny a zarazem łatwy w obsłudze zespół samoistnego napinania ze zintegrowaną mikro regulacją z jednoczesnym centrowaniem położenia, ograniczający dynamiczne unoszenie oraz korygujący jego rozłożenie na kole podczas jazdy. Umożliwia samoczynne dopasowanie do wielu rozmiarów ogumienia.
- CS - 10 / CL - 10 / CG - 9 / XS - 16 / XG - 12

System mikro regulacji
Stanowi integralną część mechanizmu samonapinającego zapewniając nieustanną kontrolę i bardzo precyzyjne utrzymanie stałego napięcia na oponie podczas jazdy. Także w przypadku jej uszkodzenia, "spadku ciśnienia powietrza" gwarantuje perfekcyjne wykonywanie powierzonego mu zadania.
- CS - 10 / CL - 10 / CG - 9 / XS - 16 / XG - 12

Asymetryczny, rombowy wzór z dodatkowymi ogniwami
Profesjonalnie dobrane podczas licznych testów, badań optymalne rozmieszczenie siatki ogniw na obwodzie koła oraz wpięcie dodatkowych, poprzecznych ogniw kruszących lód gwarantują najwyższą przyczepność w najtrudniejszych warunkach, nawet na lodzie. Każda podróż odbywa się z pełną kontrolą trakcji - w komfortowych warunkach.
- CS - 10 / CL - 10

Rombowy wzór
Sprawdzone podczas licznych testów rozmieszczenie ogniw na obwodzie opony gwarantujące bardzo dobrą przyczepność zarówno na śniegu i lodzie, płynne przekazywanie siły napędowej i hamowania na podłoże.
- CG - 9 / CB - 12 / XS - 16 / XG - 12 / XB - 16

Podwójne płytki
Specjalnie zaprojektowane sekcje poprzecznych płytek wspawanych w strukturę jezdną, w wersjach dedykowanych dla pojazdów suv i crossover zapewniające niezwykle wysoką skuteczność w przekazywaniu sił napędu i hamowania z koła na drogę. Perfekcyjna kontrola trakcji gwarantująca komfort podróżowania w każdych warunkach.
- XG - 12 Pro
prawidłowo założony klasyczny model na kole samochodu
klasyczne wykonanie
prawidłowo założony klasyczny model na kole samochodu
widok fragmentu siatki ogniw z mechanizmem samonapinającym
mechanizm napinający
widok fragmentu siatki ogniw z mechanizmem samonapinającym
uchwyt rozpinania w wersji z mechanizmem szybkiego demontażu
mechanizm demontażu
uchwyt rozpinania w wersji z mechanizmem szybkiego demontażu
zespół kalibrujący z systemem mikro regulacji
system mikro regulacji
zespół kalibrujący z systemem mikro regulacji
struktura i układ ogniw we wzorze rombowym
asymetryczny rombowy wzór
struktura i układ ogniw we wzorze rombowym
elementy zwiększające zdolność kruszenia lodu w postaci podwójnych płytek
podwójne płytki
elementy zwiększające zdolność kruszenia lodu w postaci podwójnych płytek
Komfortowy, zewnętrzny K-Summit Family
to seria wyjątkowo łatwo instalowanych, zewnętrznych nakładek śniegowych na koła samochodów osobowych, suv, van czy terenowych, które pozwolą Ci dotrzeć w trudno dostępne, górskie rejony czy pokonać ośnieżoną, oblodzoną drogę w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Profesjonalna analiza układów napędowych, osadzenia kół w nadkolach oraz sugestie użytkowników doprowadziły do opracowania przez projektantów rozwiązania K-Summit pasującego do wszystkich aut, także tych o ograniczonym prześwicie między kołem a elementami zawieszenia, łatwych czynnościach montażowych wykonywanych wyłącznie po zewnętrznej, dobrze widocznej stronie opony, o doskonałych parametrach trakcyjnych a zarazem estetycznego. Można rzec, że rodzina K-Summit to najinteligentniejsze, najbardziej uniwersalne i stylowe akcesorium zapewniające bezproblemowe pokonywanie trudno przejezdnych zimą tras czy bezdroży.

K-Summit to rodzina innowacyjnych wyrobów, w których przekazywanie sił z opony na jednię odbywa się za pośrednictwem specjalnie ukształtowanych, paneli (z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego wewnętrznymi stalowymi płytami z wystającymi na zewnątrz twardymi ćwiekami) połączonych ogniwami z wysokiej jakości stali stopowej ulepszonej w procesie obróbki cieplnej. Elastyczne, bardzo sprężyste ramiona ustalające położenie na kole oraz liczne zespoły sprężyn napinających wbudowane w konstrukcję splotu ogniw gwarantują doskonałe jego dociągnięcie do bieżnika a także bardzo szeroką uniwersalność - możliwość stosowania do bardzo wielu, różnych rozmiarów ogumienia.

System zapadkowy - centralny mechanizm mocujący
Innowacyjny zapadkowy mechanizm napinający, działający jak dźwignia zwiększająca siłę pozwala na montaż bez wysiłku. Przy użyciu mechanizmu zapadkowego dociągniesz go w kierunku felgi jedną ręką, a całość automatycznie wsunie się i ułoży na oponie samoczynnie przy jej obrocie podczas jazdy.

Plastikowe panele jezdne ze stalowymi ćwiekami
Specjalnie ukształtowane panele jezdne o zwiększonej powierzchni i dużej wytrzymałości, wzmocnione kółkami wolframowymi i stalowymi ćwiekami.

Sprężyny napinające
Rozmieszczone obwodowo wzdłuż powierzchni bieżnika, stalowe sprężyny napinające zmniejszają dynamiczny kąt wzniesienia i umożliwiają idealne dopasowanie do wielu typów ogumienia. Spawane pręty i poprzeczne płytki stalowe gwarantują lepszą przyczepność i działanie na śniegu i lodzie.

Zestawy adapterów do śrub / nakrętek mocujących koła
- 17 mm i 19 mm w komplecie (21 mm i 22 mm dostępny oddzielnie) K-Summit;
- 19 mm i 21 mm w komplecie (17 mm i 22 mm dostępny oddzielnie) K-Summit XL;
- 19 mm, 21 mm i 22 mm w komplecie (17 mm dostępny oddzielnie) K-Summit XXL.

Opakowanie
Komfortowa, stylowa i wytrzymała torba. Robimy wszystko, aby zaproponować Ci inteligentne, stylowe i bezpieczne rozwiązania, dzięki którym zrobisz wszystko, to co chcesz - zawodowo i prywatnie. Na drogach zimą wybierz więc bezpieczeństwo i styl.

Cenisz łatwość obsługi, komfort i czas - sięgnij po wyjątkowy K-Summit
Prowadzone nieustannie prace badawcze, sięganie po nowoczesne technologie i materiały pozwoliło na stworzenie rewolucyjnych, zewnętrznych nakładek śniegowych K-Summit pasujących do wszystkich typów samochodów niezależnie od prześwitu między oponą a elementami zawieszenia, cechujących się również prostotą montażu.
Ponadto unikalna, odmienna od klasycznych konstrukcja K-Summit czyni powyższe rozwiązanie najbardziej uniwersalnym, gdyż kilka grup rozmiarowych obsługuje przeszło 450 rozmiarów ogumienia, wersji osobowych, crossover i terenowych a zamontowanie wymaga wykonania jedynie trzech, bardzo prostych czynności.
widok zewnętrznego łańcucha śnieżnego k summit na kole samochodu
komfortowy K-Summit
widok zewnętrznego łańcucha śnieżnego k summit na kole samochodu
innowacyjny zespół w postaci centralnego mechanizmu mocującego
mechanizm mocujący
innowacyjny zespół w postaci centralnego mechanizmu mocującego
fragment struktury przedstawiający panel jezdny z kolcami o wysokiej wytrzymałości
panele jezdne
fragment struktury przedstawiający panel jezdny z kolcami o wysokiej wytrzymałości
zespół sprężyn napinających ograniczający unoszenie dynamiczne
sprężyny napinające
zespół sprężyn napinających ograniczający unoszenie dynamiczne
komplet montażowy adapterów do śrub mocujących koło samochodu
zestaw adapterów śrub
komplet montażowy adapterów do śrub mocujących koło samochodu
praktyczna niewielka torba w której mieści się k summit
torba
praktyczna niewielka torba w której mieści się k summit
Prezentowana seria to najbardziej eleganckie, niezawodne i przyjazne użytkownikom zestawy do zamontowania których wystarczy wykonać tylko trzy proste czynności po zewnętrznej stronie felgi by pojechać dalej, tam dokąd tylko chcesz. Rozpoczęcie jazdy spowoduje samoczynne wsunięcie się na oponę i automatyczne ustalenie właściwego położenia.

Czynność 1
- nałóż dwa plastikowe panele na oponę i ułóż siatkę ogniw leżących między nimi na górnym bieżniku;

Czynność 2
- wsuń adapter na jedną z nakrętek lub śrub koła i zaciśnij za pomocą klucza znajdującego się w komplecie;

Czynność 3
- przy użyciu mechanizmu zapadkowego dociągnij centralny panel w kierunku obręczy;
Po ruszeniu pozostające obok opony ogniwa samoistnie wsuną się na nią i zajmą właściwe położenie w wyniku obracania się koła podczas jazdy.
łańcuchy śnieżne k summit podczas montażu
montaż przeciwślizgowego k summit
Najszybszy w montażu Easy-Fit CU-9
Inżynierowie działów badawczo-rozwojowych poszukujący nieustannie nowych, coraz doskonalszych technik ułatwiających poruszanie się zimą po ośnieżonych czy oblodzonych drogach stworzyli rewolucyjny, niezwykle łatwy w obsłudze Thule Easy-Fit. Poznanie oczekiwań klientów związanych z eksploatacją, uwag dotyczących usprawnienia ich montażu i demontażu, wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych oraz najwyższej jakości materiałów doprowadziło do powstania unikalnego na rynku światowym, intuicyjnego w obsłudze, wyjątkowo przyjaznego użytkownikom rozwiązania umożliwiającego komfortowe i bezpiecznie pokonywanie trudnych odcinków tras zimą. Niezależnie od zmieniających się często zimą warunków drogowych wymagających założenia antypoślizgowych nakładek na przebycie krótkiego odcinka, pokonanie stromego, oblodzonego podjazdu czy chociażby wyjechania ze śnieżnej pułapki lub długiej trasy bardzo proste w obsłudze, błyskawiczne w zakładaniu i zdejmowaniu Easy-Fit pozwolą Ci sprawnie dotrzeć do zaplanowanego celu. Wystarczy wówczas tylko zatrzymać się, założyć je i wyruszyć w dalszą drogę. Podróżując często zimą, wyruszając na ferie czy wyprawę w górskie rejony sięgnij po ten wyjątkowy model a bezpiecznie i z klasą dotrzesz dokąd tylko zechcesz.

Podstawowe dane konstrukcyjne i eksploatacyjne:
- możliwość stosowania już od 9 mm prześwitu między oponą a elementami zawieszenia;
- wyjątkowa intuicyjność (łatwość) zakładania "góra-dół" dzięki opatentowanemu układowi wewnętrznych, sztywnych łuków;
- bardzo łatwo dostępny, perfekcyjnie działający zespół samonapinający oraz błyskawicznego demontażu zawarty w centralnej, aluminiowej belce;
- komfortowe uruchomienie systemu automatycznego napinania sterowane odchylanym pedałem obsługiwanym stopą (samoczynne napięcie nastąpi po ruszeniu);
- jednoczesne naciśnięcie dwóch czerwonych przycisków na belce centralnej i zwolnienie zatrzasku bezpieczeństwa rozpina całą konstrukcję i umożliwia jego zdjęcie;
- wyraźnie widoczne oznaczenia kolorystyczne usprawniające czynności obsługowe;
- praktyczna, elegancka torba do ich przenoszenia i przechowywania, która po otwarciu stanowi praktyczną matę ochronną pod kolana a wyraźnie nadrukowana (po wewnętrznej stronie), widoczna instrukcja znakomicie ułatwia ich zakładanie czy późniejsze zdejmowanie.

Easy-Fit CU-9
- najnowocześniejsze, wykorzystujące szereg opatentowanych rozwiązań, oparte na innowacyjnych osiągnięciach technologicznych i uhonorowane licznymi nagrodami;
- elegancki, stylowy design;
- doskonałe wyjście na przeciw oczekiwaniom klientów i dostarczenie produktu przyjaznego użytkownikom;
- Cat Awards Technical Safety International of The Year 2012;
- Gold Trophy International Grands Prix for Automotiv Innovation.
widok z boku łańcucha śnieżnego easy fit cu 9 założonego na kole samochodu
Easy-Fit CU-9
widok z boku łańcucha śnieżnego easy fit cu 9 założonego na kole samochodu
aluminiowa centralna belka z automatycznym napinaczem obsługiwanym pedałem
centralna belka
aluminiowa centralna belka z automatycznym napinaczem obsługiwanym pedałem
fragment wewnętrznych sztywnych łuków ułatwiających zakładanie
system sztywnych łuków
fragment wewnętrznych sztywnych łuków ułatwiających zakładanie
rozchyl sztywne łuki easy fit cu 9 i wsuń je za koło
montaż - etap 1
rozchyl sztywne łuki easy fit cu 9 i wsuń je za koło
po umieszczeniu za kołem sprawdź rozmieszczenie siatki jej ułożenie na oponie
montaż - etap 2
po umieszczeniu za kołem sprawdź rozmieszczenie siatki jej ułożenie na oponie
naciśnij pedał na centralnej belce uruchamiając system samonapinający
montaż - etap 3
naciśnij pedał na centralnej belce uruchamiając system samonapinający
Centralna belka aluminiowa
Opatentowany, zintegrowany moduł samoistnego napinania i szybkiego demontażu:
- naciśnięcie stopą na pedał uruchamia układ samoczynnego napinania;
- przyciśnięcie dwóch czerwonych przycisków i zatrzasku bezpieczeństwa na belce rozpina go.

System wewnętrznych, sztywnych łuków
Opatentowany, wewnętrzny zespół sztywnych łuków sprawia, że instalacja łańcucha śniegowego jest niezwykle łatwa i odbywa się intuicyjnie z góry na dół.

Poznaj najnowszy produkt i przekonaj się jak proste, intuicyjne i szybkie może być jego zakładanie. Zatrzymaj się, załóż go w kilka sekund i w drogę!

Montaż:
- etap 1 - chwyć dwa końce sztywnego łuku i rozchyl je;
- etap 2 - ułóż metalową siatkę ogniw na oponie zaczynając od góry i upewnij się, że łuk jest w całości za kołem;
- etap 3 - otwórz pedał i naciśnij w dół stopą, aż usłyszysz kliknięcie. Cały moduł zostanie w sposób zmechanizowany napięty gdy ruszysz.

Życzymy przyjemnych podróży.
linia czarna pozioma