Łańcuch śniegowy Thule XG-12 Pro suv, mpv z płytami wzmacniającymi

- specjalny, wzmocniony łańcuch Thule przeznaczony dla samochodów sportowo-terenowych suv, mpv, crossover, 4x4 itp;
- bardzo dobre parametry użytkowe, płynne przekazywanie napędu i sił hamowania na jezdnię dzięki zastosowaniu symetrycznego, rombowego wzoru oraz sekcjom dodatkowych, podwójnych płytek kruszących lód gwarantujących doskonałe parametry trakcyjne (wysoki komfort jazdy);
- perfekcyjna przyczepność na śniegu i lodzie;
- łatwość instalacji połączona z chronionym patentem, automatycznym systemem napinającym ze zintegrowaną, bardzo dokładną mikro regulacją umożliwia sprawny montaż i kontynuację podróży bez zbędnej zwłoki;
- jednoetapowa instalacja - założone łańcuchy na kołach zostaną samoczynnie dociągnięte z odpowiednią siłą do opony po ruszeniu samochodem (system mikro regulacji kontroluje i automatycznie koryguje naciąg podczas jazdy);
- uszlachetniona i utwardzona stal stopowa MnNi poddana ściśle kontrolowanemu procesowi obróbki termicznej gwarantuje zarówno najwyższą jakość, wytrzymałość ogniw a tym samym bezpieczeństwo eksploatacyjne w każdych warunkach;
- kompatybilność z systemami ABS/ESP;
- standardowo w komplecie znajdują się nylonowe ochraniacze felg aluminiowych (opcja do samodzielnego montażu);
- klasyczne wzornictwo oraz wyraźne oznaczenia kolorystyczne ułatwiające czynności montażowe;
- wielkość ogniw: 12 mm (wymagany prześwit między oponą a elementami zawieszenia);
- w wygodnym, trwałym opakowaniu znajdują się: 2 sztuki, instrukcja oraz zapasowe części;
- homologacje i certyfikaty: O-Norm 5117, O-Norm 5119, CUNA, UNI 11313, TUV;
- gwarancja 5 lat
XG-12 Pro
XG-12 Pro
rombowy splot z płytami
rombowy splot z płytami
mechanizm samonapinający
mechanizm samonapinający
system mikroregulacji
system mikroregulacji
dodatkowe płyty
dodatkowe płyty
ochrona felg aluminiowych
ochrona felg aluminiowych
12 mm ogniwa
12 mm ogniwa
Sezon zimowy, czyli czas wyjazdów w góry:
Praktyczna rada - pielęgnacja:
Zacznijmy od rzeczy podstawowej, czyli tego do czego służą łańcuchy przeciwśniegowe. Oczywiste jest, że priorytetowym celem jest zwiększenie przyczepności kół samochodu do podłoża, gdy warunki drogowe na trasie w czasie zimy są ciężkie, nawierzchnie są zaśnieżone lub oblodzone. Użytkowanie zgodne z przeznaczeniem tj. na drogach pokrytych śniegiem, lodem, błotem pośniegowym powoduje znikome zużycie siatki ogniw.
Należy więc zwracać uwagę na jakość podłoża, czyli w przypadku wyjeżdżania z obszaru, na którym poruszaliśmy się w nich na czarną nawierzchnię należy je zdemontować. Pomysł, aby "testować" je na asfalcie nie jest najlepszy i doprowadzi do zbyt szybkiego zużycia.
Odpowiedni styl jazdy, płynne ruszanie bez buksowania kół, unikanie gwałtownego hamowania, monitorowanie co jakiś czas naciągnięcia i ułożenia na kole, nie przekraczanie dopuszczalnej prędkości 50 km/h zapewnia mniejsze ich zużycie, a co za tym idzie wydłuża czas użytkowania.
Warto je także przekładać na drugą stronę w celu opóźnienia zużycia tzn. zakładać tak, aby na zmianę raz jedna, raz druga strona siatki ogniw skierowana była do opony.
Kierowca powinien także określić, w jakich warunkach zamierza korzystać z zestawów - lekkich, średnich czy ekstremalnych, aby już na etapie zakupu wybrać odpowiedni model pod względem wytrzymałości.
Pamiętajmy, że zakładamy je zawsze na dwa lub cztery koła. W przypadku dwóch, dotyczy to kół jednej osi. Napęd samochodu przenoszony jest na przednie, tylne bądź wszystkie cztery koła. Nie można zakładać jednej sztuki.
Po każdorazowym użyciu należy je schować do fabrycznego opakowania. Po osiągnięciu celu podróży zaleca się wyczyścić je, opłukać z soli i brudu w bieżącej wodzie, dobrze wysuszyć i umieścić w oryginalnym pudełku. Całość warto przechowywać w suchym, nie zawilgoconym miejscu.
Zaleca się także podczas pielęgnacji kontrolować ich stan. Jeśli zauważymy uszkodzenia, trzeba je oddać do specjalistycznego sklepu lub serwisu, który dokona naprawy zgodnie w wymogami producenta.
Jeżeli grubość drutu, z którego wykonane są ogniwa jest mniejsza niż 55% wartości nominalnej w nowym produkcie, należy wycofać je z eksploatacji.
dopuszczalna prędkość
dopuszczalna prędkość
instrukcja montażu
instrukcja montażu
mycie łańcucha
mycie łańcucha
suszenie i zapakowanie
suszenie i zapakowanie
sprawdzenie rozmiaru
sprawdzenie rozmiaru
dopuszczalne zużycie
dopuszczalne zużycie