Box dachowy Thule Touring Sport / S / M / L / Alpine na każdą okazję

- bardzo pojemne, funkcjonalne skrzynie Thule oferujące przestrzeń na samochodzie o wygodnym dostępie i możliwości maksymalnego wykorzystania miejsca;
- dobre właściwości aerodynamiczne, uniwersalność sprawdzą się w codziennym użyciu;
- aeroskin - ekstrawagancki wygląd dzięki nowej fakturze materiału wieka; 
- unikalny, opatentowany system szybkiego montażu ze zintegrowanym wskaźnikiem momentu dokręcania Fast-Click w całości obsługiwany wewnątrz znakomicie upraszczający mocowanie;
- możliwość pełnego otwarcia klapy zapewnia wygodny dostęp do przestrzeni bagażowej auta dzięki płynnej regulacji położenia przód-tył;
- dwustronne otwieranie z systemem Dual-Side ułatwiające montaż, załadunek jak również rozładunek;
- trzypunktowy zamek centralny z funkcją zabezpieczającą przed niewłaściwym zamknięciem pokrywy z wygodnym kluczem;
- opatentowane, zabudowane podnośniki Dual-Force wspomagające unoszenie i zamykanie wieka;
- wewnętrzne, podwójne  taśmy do mocowania ładunku;
- możliwość montażu na różnych typach belek o szerokości do 90 mm;
- dopuszczalna ładowność wynosi 50 kg;
- maksymalna ilość par nart - snowboardów: model Sport 4-6; Alpine 4-6; L 5-7;
- certyfikaty bezpieczeństwa TUV, GS oraz testy zderzeniowe City Crash;
- dostępność kolorów: tytanowy aeroskin, czarny błyszczący oraz antracyt aeroskin;
- gwarancja 5 lat;
- model S
- dł. 139 cm, szer. 90 cm, wys. 40 cm, 330 l
- model M
- dł. 175 cm, szer. 82 cm, wys. 45 cm, 400 l
- model Sport
- dł. 190 cm, szer. 63 cm, wys. 39 cm, 300 l
- model L
- dł. 196 cm, szer. 78 cm, wys. 43 cm, 420 l
- model Alpine
- dł. 232 cm, szer. 70 cm, wys. 42 cm, 430 l
Touring Sport/S/M/L/Alpine czarny błyszczący
Touring Sport/S/M/L/Alpine czarny błyszczący
Touring Sport/S/M/L/Alpine tytanowy aeroskin
Touring Sport/S/M/L/Alpine tytanowy aeroskin
Touring Sport/S/M/L/Alpine antracyt areoskin
Touring Sport/S/M/L/Alpine antracyt areoskin
system fast-click
system fast-click
system dual-side
system dual-side
system dual-force
system dual-force
centralny zamek
centralny zamek
taśmy mocujące
taśmy mocujące
całkowite otwarcie klapy
całkowite otwarcie klapy
Wyposażenie dodatkowe dostępne oddzielnie:
oświetlenie wewnętrzne
oświetlenie wewnętrzne
winda multilift
winda multilift
pokrowiec na snowboard
pokrowiec na snowboard
zestaw toreb
zestaw toreb
wykorzystanie miejsca
wykorzystanie miejsca
wsporniki nart
wsporniki nart
adaptory T-profil
adaptory T-profil
pokrowiec ochronny
pokrowiec ochronny
ochrona wieka
ochrona wieka
Rozwiązania na każdą okazję - czyli zimowe podróże w góry, na majówkę, wakacyjne urlopy, weekendowe eskapady:
Przewożenie autem ładunków o różnych rozmiarach i kształtach
Jak transportować ekwipunek, sprzęt sportowy lub inne długie ponad miarę rzeczy, aby nie powodowały obrażeń podróżujących z nami uczestników wyprawy w trakcie nagłego hamowania, drobnej kolizji lub wypadku? Które z przedmiotów można ulokować w kabinie, a jakie najlepiej schować w kufrze pojazdu lub zewnętrznym bagażniku? Niezależnie od tego czy wyjeżdżamy na weekend, czy długie wakacje, urlop warto pakować się w mniejsze, miękkie torby ułatwiające optymalne wykorzystywanie przestrzeni ładunkowej, niż twarde, dużych rozmiarów walizki.
Zabieranie luźno leżących bagaży w kabinie pasażerskiej to niemalże standard i nagminny błąd większości kierowców. Jak dowodzą eksperci na podstawie licznie przeprowadzonych testów niebezpieczeństwo mogą powodować nawet z pozoru niewielkie przedmioty, jak np. puszki, butelki z napojami, które na co dzień wozimy w aucie. Pozornie niegroźna, nawet szklana butelka, termos metalowy luźno leżący na siedzeniu, podłodze może w razie zderzenia spowodować znaczne obrażenia ciała lub doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, gdy utknie pod pedałami i zablokuje je.
Dotyczy to, tak naprawdę każdej rzeczy znajdującej się w kabinie. Najlepiej, aby każda z nich była umieszczona w odpowiednim schowku, kieszeni drzwi, ponieważ w najnowszych wnętrzach mamy do dyspozycji bardzo wiele praktycznych skrytek i uchwytów specjalnie zaprojektowanych dla danych przedmiotów, jak np. butelek, puszek z napojami.
A jak podróżować z większymi bagażami w przestrzeni pasażerskiej? Podstawowym warunkiem jest unieruchomienie wszystkich przedmiotów, aby w czasie gwałtownych manewrów, podczas kolizji nie spowodowały obrażeń podróżnych czy przy wypadku nie wypadły z pojazdu jak pocisk raniąc innych uczestników ruchu drogowego. Załadowane plecaki, torby, lodówki przenośne, a także nawet niewykorzystywane foteliki dziecięce jeśli znajdują się w pojeździe, powinny być przypięte pasami foteli, albo ulokowane za przednimi siedzeniami na podłodze i zabezpieczone przed przemieszczaniem się wytrzymałymi taśmami mocującymi. Jeśli nie mieścimy się za oparciami tylnych siedzeń i chcemy coś przewozić w kabinie zadbajmy, aby były to rzeczy miękkie, lekkie, o opływowych kształtach: koce, śpiwory, karimaty.
Gaśnicę samochodową, kamizelki odblaskowe lepiej mieć w kabinie. Szukanie ich w przestrzeni bagażowej pod znaczną ilością ekwipunku w sytuacji, gdy będą potrzebne może być znacznie utrudnione. Gaśnica powinna znaleźć się w łatwo dostępnym miejscu, ale oczywiście powinna być dobrze przypięta lub schowana w zamykanym schowku.
Umieszczając ekwipunek w przestrzeni bagażowej należy przestrzegać poniższych, bardzo istotnych zaleceń. Przedmioty najcięższe powinno się układać jak najniżej zaczynając od linii oparć tylnych siedzeń. Bagaże powinniśmy ustawiać także w miarę możliwości równomiernie do poprzecznej osi pojazdu, lokując najcięższe z nich na środku, co zapewni symetryczny rozkład masy i niskie położenie środka ciężkości auta. Właściwe zapakowanie zapewnia odpowiedni podział nacisków na poszczególne osie, co z kolei ma istotny wpływ na stateczność, kierowalność, jak również drogę hamowania czyli łatwość prowadzenia i bezpieczeństwo podróży.
Odradza się też pakowanie rzeczy powyżej górnej linii oparć tylnych siedzeń w kombi, hatchback, jeżeli nie są wyposażone w kratę zabezpieczającą. Demontując tylną półkę, zwijając roletę w celu pozyskania dodatkowej przestrzeni ładunkowej należy pamiętać, że w razie kolizji, gwałtownego hamowania przedmioty mogą wpaść do przedziału pasażerów powodując obrażenia, a przy dynamicznym pokonywaniu zakrętów doprowadzić do uszkodzenia tylnych szyb.
Rodzinne podróże, wyprawy z przyjaciółmi, weekendowe wycieczki, urlopy wakacyjne to tylko niektóre z wyjazdów, podczas których wnętrze nadwozia okazuje się zbyt małe w stosunku do potrzeb. Ponadto miłośnicy aktywnego wypoczynku także chcą mieć ze sobą np. narty, snowboardy, kajaki, deski surfingowe, rowery. Korzystając z zewnętrznych bagażników, skrzyni dachowej, specjalnie opracowanych uchwytów do sprzętu sportowego przez szwedzkich konstruktorów zabierzesz wszystko co potrzebujesz podróżując bezpiecznie, komfortowo i z klasą.
Box to bardzo praktyczne akcesorium, cechujące się wszechstronnością i uniwersalnością zastosowania oraz wysokim komfortem użytkowania. Bagaż, który nie mógłby się zmieścić w samochodzie, dzięki dużej przestrzeni ładunkowej swobodnie znajdzie swoje miejsce właśnie w nim. Doskonale sprawdzi się przy przewożeniu plecaków, toreb podróżnych, nart, snowboardu, kijków, butów narciarskich, kasków, zestawów kitesurfingowych, wózków dziecięcych, sprzętu do nurkowania, wędkowania, wspinaczkowego, turystycznego i bardzo wielu innych rzeczy.
Stale dążąc, aby być o krok do przodu, bezpieczeństwo przetestowane jest do granic możliwości i dalej. Produkt noszący to zaszczytne logo zapewnia wysoką jakość w każdych okolicznościach.
program testowy
program testowy
uchwyty z rowerami na stanowisku drgań
uchwyty z rowerami na stanowisku drgań
box dachowy na symulatorze wstrząsów
box dachowy na symulatorze wstrząsów
boks dachowy i platforma z rowerami na haku podczas jazdy testowej
boks dachowy i platforma z rowerami na haku podczas jazdy testowej
bagażnik z boxem dachowym podczas jazdy slalomem
bagażnik z boxem dachowym podczas jazdy slalomem
uchwyt z kajakiem na dachu podczas jazdy slalom
uchwyt z kajakiem na dachu podczas jazdy slalom
bagażnik dachowy z kajakiem na stanowisku drgań
bagażnik dachowy z kajakiem na stanowisku drgań
rowery w uchwytach dachowych w jeździe slalom
rowery w uchwytach dachowych w jeździe slalom