Uchwyt do przewożenia wioseł, masztów Thule Multipurpose 855 dla prowadzących aktywny tryb życia

- praktyczny i funkcjonalny zestaw uzupełniający system nośny w czasie transportu samochodem kajaka, deski SUP, łódki zapewniający wyjątkowe bezpieczeństwo dla akcesoriów Twojego sprzętu pływającego;
- specjalne zapięcie Thule umożliwiające szybko i stabilnie zamocować wiosło, maszt, pagaj i inne długie przedmioty na bagażniku bazowym;
- mocna linka stalowa w otulinie z tworzywa sztucznego z gumową nakładką antypoślizgową wyposażona w mechanizm zapadkowy z zamkiem zapewnia błyskawiczne zabezpieczenie i natychmiastową gotowość do wyruszenia w trasę;
- mieści 1-3 wiosła, pagaje o średnicy do 10 cm;
- zamykany kluczem zgodnym z systemem One Key;
- długość elastycznych linek w każdym z zapięć wynosi 35 cm;
- mocowanie do belek aerodynamicznych odbywa się za pomocą obejm, a nie rowka T -profil;
- w komplecie 2 sztuki;
- certyfikaty bezpieczeństwa: TUV;
- gwarancja 5 lat
Multipurpose 855
Multipurpose 855
Aktywny wypoczynek nad wodą - wśród malowniczych krajobrazów jezior i rzek:
W plenerze, z pasją do sportu
Najczęściej przewożonym sprzętem wodnym na dachu samochodu są niewielkiej wielkości łódki, kajaki oraz deski windsurfingowe i kitesurfingowe. Wraz z nimi zabierane są akcesoria stanowiące ich wyposażenie jak, na przykład maszty, żagle czy wiosła.
Coraz chętniej wśród osób decydujących się na wodne aktywności sportowo-rekreacyjnych wybierany jest kajak. Ze względu na przeznaczenie klasyfikuje się je na:
- rekreacyjne;
- turystyczne (nizinne, morskie i górskie);
- sportowe (regatowe, górskie slalomowe i zjazdowe, freestyle "rodeo kajakowe", polo i surfski - do wyścigów morskich i oceanicznych).
Najpopularniejszym wśród osób zainteresowanych kajakarstwem jako  formą aktywności fizycznej, mającym na celu podziwianie napotkanych widoków, odkrywaniem niedostępnych miejsc, wykonywaniem zdjęć, łowieniem ryb jest typ rekreacyjny często, potocznie określany jako turystyczny.
Obecnie, taki właśnie rodzaj jest najczęściej sprzedawany. W porównaniu z innymi grupami mają one większy kokpit, aby ułatwić sprawne wsiadanie i wysiadanie oraz większą szerokość wynoszącą od 69 do 91 cm, zapewniającą wyższą stabilność (utrzymanie równowagi). Na ogół ich długość nie przekracza 370 cm, a pakowność na pokładzie jest ograniczona. Stawiając na jakość i bezpieczeństwo sprzętu najnowsza technologia polietylenowa od uznanej firmy z branży będzie właściwym wyborem. Niska waga, duża wytrzymałość, niezatapialność oraz dobra zwrotność sprawiają, że nawet osoba bez większych umiejętności przemieszczania się takim środkiem transportu może zdecydować się na jego zakup i wypoczywać aktywnie na wodzie.
Należy pamiętać, że samodzielne przewożenie tak długich przedmiotów jest wyzwaniem. Najbardziej praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem na najdłuższych nawet trasach jest wykorzystanie bagażnika dachowego, solidnych systemów mocowania z zabezpieczeniami antypoślizgowymi, które w pełni stabilizują kajak, deskę windsurfingową, wiosła czy pagaje. Wraz ze specjalizowanymi uchwytami przystosowanymi do danego rodzaju ładunku ułatwiają ponadto załadunek i wyładunek, zapewniają ochronę nie tylko łodzi, ale i samochodu. Wśród akcesoriów do transportu rekreacyjnego sprzętu, bagażu prym wiodą cieszące się uznaniem na świecie produkty szwedzkiej marki z Hillerstorp.