Uchwyt wielofunkcyjny Thule Multipurpose 855 mieszczący długie akcesoria sprzętu wodnego

- praktyczny i funkcjonalny zestaw uzupełniający system bazowy w czasie przewożenia samochodem kajaka, deski sup, łódki zapewniający wyjątkowe bezpieczeństwo dla akcesoriów Twojego sprzętu pływającego;
- specjalny uchwyt Thule umożliwiający szybko i stabilnie zamocować wiosło, maszt, pagaj itp długie przedmioty na bagażniku dachowym;
- mocna linka stalowa w otulinie z tworzywa sztucznego z gumową nakładką antypoślizgową wyposażona w mechanizm zapadkowy z zamkiem zapewnia błyskawiczne zapięcie sprzętu i natychmiastową gotowość do wyruszenia w trasę;
- mieści 1-3 wiosła, pagaje o średnicy do 10 cm;
- zamykany kluczem zgodnym z systemem One Key;
- długość elastycznych linek w każdym z uchwytów wynosi 35 cm;
- mocowanie do belek aerodynamicznych odbywa się za pomocą obejm, a nie rowka T-profil;
- w komplecie 2 sztuki;
- certyfikaty bezpieczeństwa: TUV;
- gwarancja 5 lat
Multipurpose 855
Multipurpose 855
Aktywny wypoczynek nad wodą - wśród malowniczych krajobrazów jezior i rzek:
Bagażniki sportowe Thule
Najczęściej przewożonym sprzętem wodnym na dachu samochodu są niewielkiej wielkości łódki, kajaki oraz deski windsurfingowe i kitesurfingowe. Wraz z nimi transportowane są akcesoria stanowiące ich wyposażenie jak, na przykład maszty, żagle czy wiosła.
Coraz chętniej wśród osób decydujących się na wodne aktywności sportowo-rekreacyjnych wybierany jest kajak. Ze wzgledu na przeznaczenie kajaki klasyfikuje się na:
- rekreacyjne;
- turystyczne (nizinne, morskie i górskie);
- sportowe (regatowe, górskie slalomowe i zjazdowe, freestyle "rodeo kajakowe", polo i surfski - do wyścigów morskich i oceanicznych).
Najpopularniejszym wśród osób zainteresowanych kajakarstwem jako  formą aktywności fizycznej, mającym na celu podziwianie napotkanych widoków, odkrywaniem niedostępnych miejsc, wykonywaniem zdjęć, łowieniem ryb jest typ rekreacyjny często, potocznie określany jako turystyczny.
Obecnie, taki właśnie rodzaj jest najczęściej sprzedawany. W porównaniu z innymi grupami mają one większy kokpit, aby ułatwić sprawne wsiadanie i wysiadanie oraz większą szerokość wynoszącą od 69 do 91 cm, zapewniającą wyższą stabilność (utrzymanie równowagi). Na ogół ich długość nie przekracza 370 cm, a pakowność na pokładzie jest ograniczona. Stawiając na jakość i bezpieczeństwo sprzętu najnowsza technologia polietylenowa od uznanej firmy z branży będzie właściwym wyborem. Niska waga, duża wytrzymałość, niezatapialność oraz dobra zwrotność sprawiają, że nawet osoba bez większych umiejętności przemieszczania się takim środkiem transportu może zdecydować się na jego zakup i wypoczywać aktywnie na wodzie.
Należy pamiętać, że samodzielne przewożenie sprzętu (tak długich przedmiotów) jest wyzwaniem. Najbardziej praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem na najdłuższych nawet trasach jest wykorzystanie bagażnika dachowego, solidnych systemów mocowania z zabezpieczeniami antypoślizowymi, które w pełni stabilizują kajak, deskę windsurfingową, wiosła czy pagaje. Bagażniki Thule wraz ze specjalizowanymi uchwytami przystosowanymi do danego rodzaju ładunku ułatwiają dodatkowo jego załadunek i wyładunek, zapewniając ochronę nie tylko łodzi, ale i karoserii samochodu. Wśród akcesoriów do transportu rekreacyjnego sprzętu, bagażu prym wiodą cieszące się uznaniem na świecie produkty szwedzkiej marki Thule.