Box dachowy Thule Motion Sport / M / XL / XXL

- przestronne, o dużej przestrzeni ładunkowej kufry Thule ze zoptymalizowaną aerodynamicznie sylwetką współgrającą z nadwoziem;
- doskonała stabilność i bardzo dobre właściwości aerodynamiczne;
- linia z dyfuzorami podłogowymi i spojlerem redukująca hałas i wibracje;
- unikalny, opatentowany system szybkiego montażu jedną ręką Power-Click znakomicie upraszczający bezpieczne mocowanie do poprzeczek nośnych;
- komfortowe pokrętła zespołu Power-Click wykonane z miękkiego tworzywa wyposażone we wskaźnik bezpiecznej siły mocowania, który podczas dokręcania sygnalizuje charakterystycznym dźwiękiem "klik-klik" osiągnięcie odpowiedniej siły mocującej, gwarantującej najbezpieczniejszą instalację na belkach bazowych;
- ergonomiczna, zwarta konstrukcja zespołu mocującego Power-Click zajmująca niewiele miejsca ze znacznie oddalonymi od siebie punktami mocowania na zewnątrz umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni ładunkowej;
- możliwość pełnego otwarcia klapy samochodu dzięki asymetrycznej, przemieszczonej do przodu pozycji;
- dwustronne otwieranie z systemem Dual-Side ułatwiające montaż, załadunek jak również wyładunek;
- komfortowe, zewnętrzne uchwyty przy pokrywie zapewniające wygodne jej otwieranie i zamykanie;
- trzypunktowy zamek centralny z funkcją zabezpieczającą przed niewłaściwym zamknięciem pokrywy z wygodnym kluczem;
- opatentowane, zabudowane podnośniki Dual-Force wspomagające unoszenie i zamykanie wieka;
- profilowane, wbudowane w podłogę stalowe listwy wzdłużne wzmacniające dno;
- wewnętrzne, potrójne taśmy do mocowania ładunku;
- możliwość montażu na różnych typach belek o szerokości do 80 mm;
- dopuszczalna ładowność 75 kg;
- maksymalna ilość par nart - snowboardów: model Sport 4-6; XL 5-7; XXL 6-8;
- certyfikaty bezpieczeństwa TUV, GS oraz testy zderzeniowe City Crash;
- dostępność kolorów: srebrny błyszczący / czarny błyszczący;
- gwarancja 5 lat;
- model M
- dł. 175 cm, szer. 86 cm, wys. 46 cm, 410 l
- model Sport
- dł. 190 cm, szer. 67 cm, wys. 42 cm, 320 l
- model XL
- dł. 205 cm, szer. 84 cm, wys. 45 cm, 460 l
- model XXL
- dł. 235 cm, szer. 94 cm, wys. 47 cm, 630 l
Motion Sport/M/XL/XXL czarny błyszczący
Motion Sport/M/XL/XXL czarny błyszczący
Motion Sport/M/XL/XXL srebrny błyszczący
Motion Sport/M/XL/XXL srebrny błyszczący
Motion XL biały błyszczący
Motion XL biały błyszczący
system power-click
system power-click
system dual-side
system dual-side
system dual-force
system dual-force
centralny zamek
centralny zamek
dyfuzory podłogowe
dyfuzory podłogowe
uchwyty zewnętrzne
uchwyty zewnętrzne
taśmy mocujące
taśmy mocujące
całkowite otwarcie klapy
całkowite otwarcie klapy
Wyposażenie dodatkowe dostępne oddzielnie (patrz - akcesoria):
oświetlenie wewnętrzne
oświetlenie wewnętrzne
winda multilift
winda multilift
pokrowiec na snowboard
pokrowiec na snowboard
zestaw toreb
zestaw toreb
wykorzystanie miejsca
wykorzystanie miejsca
wsporniki nart
wsporniki nart
adaptory T-profil
adaptory T-profil
pokrowiec ochronny
pokrowiec ochronny
ochrona wieka
ochrona wieka
Rozwiązania na każdą okazję - czyli zimowe podróże w góry, na majówkę, wakacyjne urlopy, weekendowe eskapady:
Prawidłowe umieszczenie bagażu
Pakowanie rzeczy do samochodu jest tak standardową i powszechnie wykonywaną czynnością, że kierowcy nie przykładają do niej właściwej uwagi. Tymczasem przemyślane rozlokowanie ekwipunku w przestrzeni bagażowej i we wnętrzu kabiny (np. w schowkach, kieszeniach drzwi, skrytkach podsufitki) znacząco poprawia komfort podróżowania i bezpieczeństwo podróżujących osób. Niewłaściwe zaś umieszczenie przedmiotów, nieodpowiednie ich zabezpieczenie przed przemieszczaniem się może mieć znaczny, negatywny wpływ na prowadzenie pojazdu.
Przed rozpoczęciem załadunku powinniśmy pogrupować sprzęt uwzględniając jego długość, wagę czy np. stopień zabrudzenia, zawilgocenia, wymaganą dostępność podczas postojów. Pakując rzeczy do auta upewnijmy się, że wkładamy najcięższe z nich w taki sposób, aby znajdowały się jak najbliżej oparcia tylnej kanapy oraz możliwie najniżej. Pozwoli to na utrzymanie nisko położonego środka ciężkości i uniknięcie transportowania ich w znacznej odległości za tylną osią. Decydując się na złożenie rolety czy zdemontowanie tylnej półki w celu znalezienia dodatkowego miejsca pamiętajmy, aby w miarę możliwości ekwipunek nie ograniczał widoczności w tylnym oknie.
Należy mieć świadomość, że przedmioty umieszczone ponad linią tylnych siedzeń, niezabezpieczone przed przemieszczaniem się, czy ulokowane bezpośrednio w przedziale pasażerów stanowią zagrożenie w przypadku wypadku, kolizji, a nawet gwałtownego hamowania. Niebezpieczeństwo stanowią nie tylko rzeczy duże i ciężkie, ale również drobne np. butelki, puszki z napojami. W związku z powyższym kabina nie powinna służyć do transportowania ładunku, a podręczne rzeczy zawsze powinny być umieszczone w skrytkach, kieszeniach drzwi, a nie zalegać na podłodze, gdyż np. przy nagłym hamowaniu mogą dostać się pod pedały, zaklinować je stwarzając bardzo niebezpieczną sytuację.
Jeżeli ilość miejsca w kufrze pojazdu okazuje się niewystarczająca do pomieszczenia rodzinnego ekwipunku, sprzętu rekreacyjnego najlepszym rozwiązaniem gwarantującym komfort pasażerom, wygodę kierowcy w prowadzeniu, a także bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest zdecydowanie się na montaż bagażnika z akcesoriami.
Aby móc przewozić nad głową jakikolwiek bagaż, sprzęt sportowy, rowery, kajak, narty, deskę surfingową lub inne niestandardowe, długie przedmioty należy zainstalować system bazowy, czyli tzw. belki. Korzystając z produktów noszących to zaszczytne, cieszące się uznaniem na całym świecie logo mamy pewność, że są one profesjonalnie dopasowane do marki, modelu a także rodzaju nadwozia. Zapewniają pełną ochronę karoserii, bezpieczeństwo podróży oraz są tak dopracowane konstrukcyjnie, że nie wymagają do montażu dodatkowych narzędzi. Obowiązkowym, dostępnym w standardzie wyposażeniem są również zamki.
Bagażnik uzupełniony boxem jest obecnie bardzo popularnym, najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na pomieszczenie bagażu, który nie zmieścił się w samochodzie. Duża przestrzeń przewozowa, łatwość montażu i demontażu, komfort dwustronnego otwierania, wielopunktowe pasy mocujące transportowany ładunek, znaczna ładowność wynosząca aż do 75 kg oraz możliwość wykorzystywania o każdej porze roku czynią z nich uniwersalne bagażowe akcesorium.
Decydując się na wykorzystanie zewnętrznego systemu transportowego należy sprawdzić w instrukcji obsługi lub w autoryzowanym serwisie dopuszczalne obciążenie dachu auta, a jeśli już przewozimy rzeczy to należy je starannie unieruchomić przy użyciu taśm znajdujących się na wyposażeniu. Podróżując należy pamiętać o jego wpływie na charakterystykę prowadzenia naszego środka transportu (podmuchów bocznego wiatru przy wyjeżdżaniu z obszarów leśnych, zza ekranów akustycznych), przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, dostosowaniu prędkości do panujących warunków (na jezdni, kolein, atmosferycznych), unikaniu gwałtownego hamowania, dynamicznego i szybkiego pokonywania ostrych zakrętów oraz zwracaniu uwagi na ograniczenia wysokości przy wjeżdżaniu do garaży, parkingów podziemnych.