Zestaw do deski windsurfingowej i dzielonego masztu Thule Sailboard Carrier 533

- klasyczny, doskonale już znany i ceniony przez surferów na całym świecie uchwyt Thule do transportu deski windsurfingowej, dzielonego masztu i żagla;
- niezwykle łatwy w montażu i obsłudze;
- dwie najwyższej jakości, piankowe podkładki ochronne w trwałej, płóciennej otulinie oraz elastyczne, wytrzymałe taśmy o regulowanej długości z osłoniętymi klamrami pewnie zabezpieczają przewożony sprzęt na bagażniku dachowym;
- zestaw przeznaczony do montażu klasycznych, prostokątnych belkach o wymiarach 20 x 30 mm;
- mieści jedną deskę i dwuczęściowy, dzielony maszt;
- w komplecie:
2 x piankowe podkładki ochronne w otulinie;
2 x taśmy mocujące o długości 275 cm;
4 x uchwyty do mocowania masztu z elastycznymi paskami mocującymi;
2 x gumowe osłony na klamry taśm;
- linka z zamkiem nr kat. 538 do zabezpiecznia transportowanego sprzętu (opcjonalna);
- bloczek z linką nr kat. 838 do bezpiecznego mocowania dziobu i rufy wspomagający stabilizację;
- certyfikaty bezpieczeństwa: TUV;
- gwarancja 5 lat
zestaw do deski windsurfingowej
zestaw do deski windsurfingowej
Aktywny wypoczynek nad wodą - wśród malowniczych krajobrazów jezior i rzek:
Bagażnik z uchwytami do przewożenia deski windsurfinowej lub boxem dachowym dla kitesurferów
Surfing to jazda (ślizg) w pozycji stojącej na wyprofilowanej, specjanie przygotowanej w tym celu desce, która niesiona jest przez czoło fali morskiej. Idealne warunki do uprawiania tego sportu osiąga się na przybrzeżnych falach ocenicznych, morskich. Znajdziesz je nie tylko w tropikalnych Hawajach, ale również na naszym kontynencie. Do bardzo atrakcyjnych pod tym względem miejsc, do których ściągają surferki i surferzy z całego świata należą wybrzeża Portugalii, Francji, Newquay w Wielkiej Brytanii, San Sebastian w Hiszpanii.
Generalnie możemy wyróżnić następujące odmiany "ślizgania się":
- windsurfing - poruszamy się po wodzie wykorzystując deskę wyposażoną w żagiel,
- kitesurfing (kiteboarding) - polegający na jeździe na wodzie z użyciem deski i latawca (kite),
- bodyboard - ślizg na desce w pozycji leżącej.
Windsurfing i kitesurfing ze względu na możliwość uprawiania zarówno na akwenach słodkowodnych, jak i morskich, łatwej dostępności znacznych przestrzeni i sprzyjających wiatrów cieszą się największą popularnością. Warto podkreślić, że w pewnych kręgach nasz Półwysep Helski uznawany jest za jedno z najlepszych miejsc w Europie do nauki wind- i kitesurfingu. Zawdzięcza to ogromnej przestrzeni, płytkiej wodzie, wietrznej pogodzie oraz bliskości otwartego morza i zatoki pozwalających każdemu mierzyć się z naturą w zależności od stopnia  zaawansowania (doświadczenia w surfowaniu). Rekreacyjne pływanie to rodzaj aktywności przeznaczony dla każdego, kto chciałby poczuć klimat surferski, duch sportowy.
Zarówno w kitesurfingu, jak i windsurfingu rozróżniamy wiele rodzajów desek. Na pierwszy rzut oka wszystkie są do siebie podobne, jednak każda z nich jest zaprojektowana do innych warunków. W budowie każdej deski wyróżnia się następujące elementy:
- dziób - przednia część;
- pokład - górna część kadłuba, na której zajmujemy pozycję stojącą podczas pływania;
- dno - dół kadłuba mający styczność z wodą;
- pady - podkładki na pokładzie amortyzujące drgania i wstrząsy przenoszone na stopy od uderzeń fal;
- strapy - paski umocowane na padach, w których umieszczamy stopy zapobiegające uślizgom, zapewniające większą przyczepność oraz lepszą kontrolę nad deską);
- skrzynka statecznikowa - miejsce w rufowej części dna do montażu statecznika;
- rufa - tylna część kadłuba.
Warto zauważyć, że deski kitesurfingowe utrzymują się samodzielnie na powierzchni, ale pod ciężarem osoby toną. Utrzymywanie się na wodzie  wynika z działania siły hydrodynamicznej podczas pływania. Kształt, długość oraz wyporność dobierane są do wagi, doświadczenia i wymagań surfera.
Podstawowymi, niezbędnymi elementami każdego kitesurfera oprócz deski są: latawiec, trapez, bar, trymer depowera, linka oraz chicken loop. Latawiec jest elementem charakterystycznym, wyróżniającym kitesurfing na tle innych sportów. To właśnie on dostarcza siły napędowej, to on umożliwia powietrzne akrobacje i przyciąga uwagę zapewniając widowiskowość. Rozróżnia się kilka rodzajów latwców:
- pompowane (c-shape, bow, sle, hybrydy);
- komorowe (zamkniętokomorowe, otwartokomorowe).
Różnice dotyczą budowy, kształtu i powierzchni. Rozmiary kite'a osiągają do dwudziestu metrów kwadratowych powierzchni.
Trapez, mówiąc w skrócie to pas umieszczony na biodrach lub pasie surfera, do którego dopina się chicken loop'a baru, pozwalający na zmniejszenie obciążenia rąk poprzez przeniesienie siły wytwarzanej przez latawiec na tułów. Zasadniczo trapezy można podzielić na:
- biodrowe - zakładane podobnie jak uprząż alpinistyczna;
- lędźwiowe - zapinane w pasie,
- zintegrowane z kamizelką.
Trapezy biodrowe polecane są dla osób stawiających pierwsze kroki czy rekreacyjnego uprawiania sportu, ponieważ nie przesuwają się podczas pływania i znacznie mniej obciążają kręgosłup. Lędźwiowe zaś dedykowane są dla dobrych surferów zapewnając lepszą kontrolę lądowania po skokach, większą swobodę ruchów i łatwiejsze zakładanie.
Bar (drążek), trymer depowera, linka depowera, chicken loop to elementy ścisle ze sobą powiązane, pozwalające na sterowanie latawcem, regulowanie jego mocy oraz zawierające system bezpieczeństwa, za pomocą którego możemy zerwać pętlę i błyskawicznie odpiąć się od latawca.
W zależności od typu latawca do bar'u dopiętych jest od dwóch do pięciu linek, o długości od dwudziestu do dwudziestu siedmiu metrów.
Wyposażenie windsurfera zaś to poza deską żagiel, bom, maszt, przedłużka, przegub i paleta - podzespoły tworzące tak zwany pędnik, czyli zespół, dzięki któremu możemy żeglować wykorzystując siłę wiatru. W zależności od warunków wiatrowych, preferowanego stylu ślizgu, stopnia zafalowania akwenu, właściwości manewrowych rozróżnia się różne rodzaje żagli. Od uniwersalnych, o dość szerokim zastosowaniu (freeride, freemove), freestyle'owych o niskiej wadze i dobrych własciwościach manewrowych, freerace przeznaczonych do szybkiej jazdy na płaskich wodach, wave dedykowanych do pływania na falach, aż po typu race wykonywanych na specjalne zamówienia dla zawodników do ścigania w regatach.
Każdy kto pływa rekreacyjnie lub chciałby zacząć powinien choć raz odwiedzić Zatokę nad Bałtykiem. Jest tam wiele kempingów, dużo szkółek windsurfingu i kitesurfingu. Jeśli zaś na upragnioną wyprawę zabierasz własny sprzęt odwiedź nasz sklep Thule a znajdziemy rozwiązanie, z którym sprawnie i bezpiecznie załadujesz go na samochód. Transport sprzętu do surfowania jest łatwiejszy niż np. długich kajaków. Dzięki mniejszym gabarytom deski kitesurfingowe, latawiec i cały osprzęt zmieszczą się do boxa dachowego, który zapewni ich ochronę w podróży a także pozwoli zapakować sprzęt nawet, gdy jest wilgotny czy mokry. Dłuższe i szersze deski do surfingu i windsurfingu, dzielony masz, żagiel umocujesz w specjalnie zaprojektowanych uchwytach Thule umieszczonych na bagażniku dachowym samochodu. Miękkie podkładki, otuliny dodatkowo zabezpieczają deskę przed uszkodzeniem po nierównych, wyboistych drogach a wzmocnione taśmy o regulowanej długości z klamrami osłoniętymi gumami pewnie ją ustabilizują. W zestawach znajdują się również zapięcia do masztów dzielonych instalowane na belkach bazowych zapobiegające ich przesuwaniu się w czasie jazdy. Zdecydowana większość miłośników sportów wodnych wybiera przewożenie sprzętu na dachu samochodu za pomocą uchwytów montowanych na bagażniku. Ich montaż nie sprawia żadnego problemu, a transportowany ładunek jest w pełni chroniony przed przypadkowymi uszkodzeniami, nie utrudnia jazdy ani nie ogranicza widoczności.