sklep i serwis polska

Quick Draw 838 aby bezpiecznie i błyskawicznie dotrzeć na spływ

linia czarna pozioma
- zestaw linek, przelotek, haczyków stanowiący doskonałe, dodatkowe zabezpieczenie stabilizujące pozycję kajaka, łodzi, deski windsurfingowej itp. długich przedmiotów przewożonych na belkach;
- idealnie nadaje się do mocowania dziobu i rufy, aby uniknąć przesuwania i uszkodzenia sprzętu podczas transportu na samochodzie;
- wystarczy zaczepić za np. ucho holownicze z przodu i tyłu auta oraz łódki, a następnie mocno naciągnąć;
- sprytna, automatyczna blokada bloczka Thule w czasie dociągania gwarantuje błyskawiczne zapięcie i natychmiastową gotowość do wyruszenia w drogę;
- przycisk szybkiego uwalniania zapewnia wygodną obsługę i sprawne odblokowanie ładunku;
- łatwe mocowanie pętlami taśmowymi z przodu i z tyłu do ekwipunku wodnego;
- dostępny w kompletach po 2 sztuki;
- certyfikaty bezpieczeństwa: TUV;
- gwarancja 5 lat
bloczek mocujący thule quickdraw 838 idealnie stabilizujący przewożony sprzęt
QuickDraw 838
bloczek mocujący thule quickdraw 838 idealnie stabilizujący przewożony sprzęt
elementy bloczka mocującego quickdraw 838
zestaw Quick Draw 838
elementy bloczka mocującego quickdraw 838
quickdraw 838 do mocowania dziobu i rufy
Quick Draw 838
quickdraw 838 do mocowania dziobu i rufy
Aktywny wypoczynek nad wodą - wśród malowniczych krajobrazów jezior i rzek:
wingbar evo z mocowaniem na dwa kajaki sportowe
dotarliśmy nad jeziora z motion xt i kajakiem w quick draw
podróżujemy samochodem oraz dockgrip z dwoma kajakami turystycznym
k-guard i dwa kajaki turystyczne na dachu samochodu
Z ekwipunkiem sportowym w wysokiej klasy uchwycie dotrzesz na każdą wodną wyprawę
Nazwa pochodzi od eskimoskiej łodzi. Kajakiem określa się środek transportu stanowiący niewielką łódź turystyczną lub sportową, napędzaną wiosłem o dwóch piórach, nie wspierającym się o żadne elementy, uchwyty przymocowane do pokładu (odmiennie niż w łodzi wiosłowej). Składa się z kadłuba oraz jednego lub więcej kokpitów, w którym zasiada osoba używająca wioseł, zwrócona twarzą w kierunku płynięcia.
W języku polskim często, błędnie słowa "kajak" używa się do określania kanadyjek, łódek inspirowanych indiańskimi canoe, w których także osoba zajmuje pozycję przodem w kierunku płynięcia, ale używa się wioseł z jednym piórem.
Współcześnie wytwarzanych jest bardzo wiele modeli, zróżnicowanych po względem kształtu kadłuba i technologii wykonania. Najdłuższe oferowane jednostki typu regatowego, czteroosobowe osiągają długość 11 m, najkrótsze zaś do akrobacji kajakowej - rodeo mają 1,7 m. Najpopularniejsze, turystyczne mierzą od 3,5 m do 5,0 m długości oraz 60-90 cm szerokości.
Ze względu na zastosowaną technologię produkcji wyróżniamy:
- kompozytowe, najczęściej z laminatu poliestrowo-szklanego oraz lżejszego i bardziej wytrzymałego na bazie włókna węglowego, kevlaru i żywic epoksydowych (struktura większości łodzi sportowych);
- polietylenowe, bardziej wytrzymałe od kompozytowych, ale cięższe;
- składane, starsze bazujące na drewnianej strukturze, zaś nowoczesne rozwiązania oparte są o szkielet wykonany z wysokiej jakości, lekkich materiałów, na którym opiera się powłoka wykonana ze specjalnego materiału PVC o wzmocnionej wytrzymałości mechanicznej;
- drewniane, wykonane w oparciu o sklejki, sklejane listwy oraz laminat szklano-epoksydowy;
- wytłaczane z tworzyw termoplastycznych jak np. ABS, Pirilite, Royalex - kadłuby lub ich fragmenty są tłoczone z płatów tworzywa a następnie łączone.
Kształt, długość oraz technologia wytwarzania dopasowane są do przeznaczenia kajaka oraz spełnienia wymagań przyszłego użytkownika.
Jeśli zamierzamy spędzać sporo czasu na wodzie, wypoczywać na sportowo, wiosłować dzień, weekend czy brać udział w kilkudniowych spływach powinniśmy pomyśleć o zainwestowaniu we własny zestaw, odpowiedni do naszych potrzeb oraz system mocowań umożliwiający jego transport samochodem. Znaczna długość, niezwykle śliska powierzchnia oraz brak możliwości złożenia sprzętu pływającego wymaga skorzystania ze specjalnie dopasowanych uchwytów, powłok antypoślizgowych, bloczków i wytrzymałych taśm, które w pełni go ustabilizują.
Zdecydowana większość miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów sportów wodnych wybiera do jego przewożenia rozwiązanie składające się systemu bazowego doskonale dopasowanego do karoserii samochodu, którego rolę pełni bagażnik, na którym zainstalowane są dedykowane uchwyty uzupełnione dodatkowymi akcesoriami stabilizującymi, jak np. Quick-Draw 838.
Podsumowując, niezależnie czy jesteś wytrawnym kajakarzem, dużo pływasz, czy jesteś początkującym miłośnikiem wiosłowania i posiadasz własny sprzęt, wybierz renomowaną markę oferującą sprawdzone w licznych testach, certyfikowane rozwiązania, które są łatwe w montażu, usprawniają załadunek i wyładunek a także chronią transportowany bagaż i karoserię auta przed uszkodzeniami.
linia czarna pozioma